Animacja “Usługa DCC”

tworzenie animacji kelner podaje danie terminal płatniczy pan perrier - profil i en face Pani Perrier na zakupach państwo perrier na rowerze tandem obraz animacji DCC postacie animacja kalkulator DCC Postacie animacji
Category
Animacje
Tags
animacja, First Data
About This Project

First Data Polcard jest jednym z największych dostawców innowacyjnych technologii płatniczych dla sektora handlowo-usługowego. W ramach oferty firmy klienci korzystają z terminali płatniczych, które poza swoją podstawową funkcją, czyli akceptacją płatności kartą lub smartfonem, pozwalają m.in. sprzedawać doładowania telefonów, wypłacać gotówkę (usługa cashback) czy obsługiwać karty wydane poza terenem Polski.

 

DCC

Ostatnia z wymienionych usług nosi nazwę „dynamiczne przeliczanie walut” (z angielskiego Dynamic Currency Conversion, czyli DCC). Dzięki niej posiadacz karty wydanej np. w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech może przeprowadzić transakcję elektroniczną w złotówkach na podstawie codziennie zmienianego kursu.

W przypadku skorzystania z DCC na rachunku widnieje cena w złotówkach i walucie karty. Ta usługa najczęściej znajduje zastosowanie w hotelach, restauracjach i sklepach, ale może być wykorzystana w każdym biznesie czy w administracji publicznej. Główną zaletą rozwiązania jest świadomość ceny, jaką się płaci we własnej walucie.

 

Nauka DCC

Jednak nie każdy użytkownik terminala wie o tej opcji. Dlatego First Data Polcard postanowiła przygotować na ten temat krótką animację omawiającą działanie DCC. W ten sposób powstał film, którego bohaterami są państwo Perrier odwiedzający nasz kraj w celach turystycznych.

Business Edge stworzyło scenariusz, zaprojektowało postacie, opracowało ilustracje, wykonało i udźwiękowiło animację. Wszystkie elementy graficzne zostały zaprojektowane w studiu firmy. Nie korzystano z ilustracji stockowych.

 

Film trwa 1’40. W kolejnych odsłonach widzimy pana Perrier rozkoszującego się polską kuchnią, a panią Perrier robiącą zakupy w sklepie z pamiątkami. Oboje korzystają z DCC, co daje im możliwość poznania cen produktów w euro. Sceny historii państwa Perrier przeplecione są informacjami na temat samego rozwiązania – czym jest i co daje.

Film jest wykorzystywany przez First Data Polcard w celach edukacyjnych. W lekkiej formie opowiada o usłudze, skupiając się na korzyściach, jakie DCC przynosi przedsiębiorcy i jego klientom.