Mondi Group Vienna

Mondi Group Vienna

Branża: produkcja opakowań i papieru

Projekt: Film wizerunkowy

 

Wyzwanie

Mondi Group to światowy lider w branży opakowaniowej i papierniczej. Projektuje, produkuje i dostarcza opakowania m.in. dla sieci handlowych, e-commerce’u, branży meblarskiej, AGD czy automotive. Polskie oddziały firmy od kilku lat współpracują z Business Edge przy projektach sprzedażowych i marketingowych. Regularnie wspieramy handlowców Mondi w działaniach social sellingowych na platformie LinkedIn.

W dobie koronawirusa wyzwania komunikacyjne, które adresujemy w tych projektach, stały się jeszcze bardziej widoczne. Pandemia sprawiła, że światowy rynek e-commerce gwałtownie zyskał na popularności. Sieci handlowe, z którymi na co dzień współpracuje Mondi Group, zaczęły wprowadzać nowe formy dostawy zakupów (np. click & collect). Wzrosły również oczekiwania klientów końcowych, wymagających większej wygody i bezpieczeństwa dostaw. W tej sytuacji, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rynku i biznesu, firmy działające w e-commerce potrzebowały partnera dysponującego mocami produkcyjnymi pozwalającymi zaprojektować, wyprodukować i dostarczyć opakowania odpowiednie do nowych warunków biznesowych. Nasz klient potrzebował więc skutecznego sposobu pokazania, że jest właśnie takim partnerem. Dostarcza opakowania największym graczom w branży e-commerce, trzyma rękę na pulsie i jest na bieżąco z ostatnimi zmianami i trendami na rynku. Kolejnym wyzwaniem po stronie klienta było zapewnienie wsparcia sprzedaży w nowej rzeczywistości biznesowej. W warunkach pandemicznych dostęp osób z zewnątrz do zakładów produkcyjnych był niemożliwy. Handlowcy nie mogli w tym czasie prezentować na żywo klientom Mondi mocy produkcyjnych zakładów i pokazywać, jak przebiega proces.

Znając wszystkie powyższe potrzeby komunikacyjne naszego klienta, stworzyliśmy film wizerunkowy pokazujący, jak na wyzwania nowej rzeczywistości sprzedażowej przygotowane są zakłady produkcyjne Mondi Group na świecie. Głównym hasłem materiału było “We are ready” / “Jesteśmy gotowi”.

 

Projekt

Film pokazał kulisy produkcji opakowaniowej w zakładach firmy, jej ogromną skalę i zasięg. W projekcie zestawiliśmy materiał wideo, który nagraliśmy w zakładach Mondi Group na liniach produkcyjnych ze stockowymi ujęciami HD przedstawiającymi klientów e-commerce. Połączyliśmy je z bardzo wizualną, wyszukaną typografią wchodzącą w interakcję z obrazem.

 

Rezultaty

Materiał wideo trafnie wpisał się w linię tematyczną dotyczącą aktualnych zmian w e-commerce, którą pokazujemy w programie social selling. Jest także pierwszym z serii pomysłów na prezentowanie od kulis procesu produkcji opakowań w zakładach Mondi Group. Znaleźliśmy potencjał w pokazywaniu na pozór nieatrakcyjnych procesów, które są interesujące dla grupy docelowej klienta: osób działających w e-commerce, retailu czy sieciach handlowych. I zwiększają ich zainteresowanie współpracą. Film jest inspiracją dla innych firm działających w obszarze B2B: warto mówić o sobie w sposób ciekawy, pokazywać kulisy działania produkcji, nawet jeśli na pierwszy rzut oka te działania nie wydają się interesujące dla szerokiego grona odbiorców.

Materiał z sukcesem posłużył handlowcom Mondi w skutecznych działaniach social sellingowych. Realizując go, mieliśmy także możliwość tworzenia naszego pierwszego projektu kreatywnego dla centrali firmy - Mondi Vienna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszymi usługami kreatywnymi dla B2B.

https://youtu.be/oT9MvqT3P28